Hledat filtr podle rozměrů

ZETOR

Firma se 75letou tradicí a s počtem prodaných traktorů okolo 1,3 milionu, to je firma Zetor. Český výrobce traktorů sídlí v Brně-Líšni a sortiment obsahuje 8 modelových řad s výkonem od 15 do 171 koní.

Historie značky Zetor

Zetor vznikl po konci 2. světové války, kdy Československý průmysl prahnul po levném traktoru nízké hmotnosti, který se bude hodit pro početnou výrobu. První traktor značky Zetor vznikl v továrně Zbrojovky Brno a již v roce 1946 začíná distribuce traktorů prvním zákazníkům. O rok později sahá počet prodaných traktorů k 3500 a část jich míří do Polska, Irska, Dánska nebo Belgie. V dalších letech si značka radí například s pomalým vývojem pneumatik, které by byly vhodné pro traktory a proto zahajuje výrobu pásových traktorů. V roce 1968 pronikly traktory značky Zetor na japonský trh a jsou dodávány společnosti Iseki, kde si hravě radí s obděláváním rýžových polí. Přelomová je výroba traktorů s bezpečnostní kabinou, které Zetor začal vyrábět jako první na světě. Za dobu své existence se značka Zetor zapisuje do povědomí zákazníků jako symbol poctivé práce a to ne jen v České republice, ale i na světovém trhu.

Proč právě Zetor?

Zetor již více než 70 let vyrábí jednoduché, účelné a chytré traktory, které jsou spolehlivé a jejichž životnost dosahuje díky kvalitnímu servisu a jednoduché údržbě jen těžko překonatelných výsledků. Provozní náklady traktorů Zetor se mohou pyšnit jednou z nejnižších spotřeb paliva a nízkými cenami v oblasti náhradních dílů.

Výroba firmy Zetor

Kompletní zemědělské traktory nejsou jedinou součástí sortimentu firmy. Kvalitní dílčí komponenty, které jsou vyráběny firmou Zetor a následně vyváženy na světový trh, slouží zárověň jako součásti jiných strojů. Originální díly - od vznětových motorů, přes převodovky, filtry aj. jsou průběžně kontrolovány a jejich kvalita je totožná s kvalitou dílů, které jsou používány při montáži nových výrobků.

Zobrazit více
Zobrazit méně
ZETOR-0
ZETOR-1
ZETOR-2
Hledat filtry s tímto výrobcem