Hledat filtr podle rozměrů

Hydraulické filtry

V každém zařízení má obecně pracovní kapalina vždy nějaké počáteční znečištění, které má pak tendenci růst během provozu, a to například v důsledku opotřebení komponent, prostupem přes těsnění apod. Je nezbytné používat vhodné filtry, které tím, že zadrží znečišťující látku umožní udržet požadovanou hladinu znečištění.

Podle umístění hydraulických filtrů v systému jsou nejčastěji používány filtry na vratné větvi, tlakové větvi a na sací větvi.

Hydraulický filtr

Filtry na odpadní větvi umístěné za všemi komponenty filtrují olej dříve, než se vrátí do nádrže. Jejich úkolem je udržet požadovanou úroveň znečištění v nádrži (nepřímá ochrana komponent) a musejí být dimenzovány tak, aby měly vysokou účinnost při zadržování nečistot (neboli dlouhou životnost). Normálně se u nich používají filtrační materiály z mikrovláken (absolutní filtrace, ßx 75, i když vývoj technologie dnes umožňuje hodnoty blížící se k 1000) nebo papírové (nominální filtrace, ßx 2).

Hydraulické tlakové filtry umístěné na tlakovém vedení chrání přímo jeden nebo více komponent a zajišťují, že tyto jsou zásobovány olejem o správné úrovni znečištění.

Hydraulické sací filtry umístěné na vedení sání chrání hydrogenerátor před případným hrubým znečištěním. Obecně se u nich používají filtrační materiály z kovového sítka a jsou umísťovány tak, aby nedocházelo k problémům kavitace na hydrogenerátoru. Aby se zabránilo vniknutí znečištění zvenku, je důležité používat kvalitní vzduchové filtry na průduchách, přes které se filtruje vzduch nasávaný do nádrže.

Pokud je požadována velmi nízká třída znečištění, neboli velmi kvalitní filtrace, může se jevit nutné použití off-line filtrace, která při konstantním průtoku a tlaku zajistí maximální filtrační účinnost. Doplňování pracovní kapaliny do systému je nutno provádět vždy pomocí filtrační stanice.

 

Pokud některý hydraulický filtr nenajdete v našem katalogu, tak nás neváhejte kontaktovat na tel. 571118666 a nebo mailem na: obchod@kdfilter.cz, je velice pravděpodobné, že jej umíme dodat v adekvátní náhradě.

KD-H-17324 KD-H-18129 KD-H-18924